test

  • 15/05/2018

test

więcej

Niesłyszący wsiądą do ciężarówek. "Obecny zakaz to dyskryminacja" EDIT

  • 14/05/2018

W piątek senatorowie posłowie przegłosowali nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, pozwalającą osobom z dysfunkcjami słuchu zdawać na prawo jazdy kategorii C i C1. Pozytywna decyzja prezydenta wydaje się już tylko formalnością. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 października.

więcej

Hałas nie do wytrzymania? Mieszkańcy Pszczółek kontra ODTJ

  • 11/05/2018

Poznań, Kraków, Koszalin, Łódź, Radom, Gostyń i Pszczółki. W każdej z tych miejscowości znajduje się tor, który stał się kością niezgody. Powód? Hałas. Jeśli dodamy do tego zlikwidowane tory w Lublinie i na warszawskim Żeraniu, otrzymamy ponury obraz krajowej rzeczywistości.

więcej

Posłowie zagłosowali za odroczeniem okresu próbnego

  • 10/05/2018

Sejm przyjął wczoraj zmiany w ustawach, m.in. Prawie o ruchu drogowym autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji. Oznacza to, że od 4 czerwca nie zaczną obowiązywać obostrzenia dla świeżo upieczonych kierowców.

więcej

Radom: Wpłynęły dwie oferty, rozstrzygnięcia jeszcze nie ma

  • 09/05/2018

Swoją ofertę w przetargu na zakup pojazdów egzaminacyjnych na kat. B do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zgłosiły dwie firmy. Zaproponowały hyundaie i20 i toyoty yaris.

więcej

Kraków rozpisał przetarg. Nowe pojazdy pojawią się pod koniec roku

  • 08/05/2018

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie rozpisał przetarg na zakup 45 pojazdów przeznaczonych do egzaminowania na kat. B i jednego na kat. B+E. Nowe auta mają pojawić się w ośrodku w listopadzie.

więcej

Niemcy: Rośnie liczba niezdanych egzaminów

  • 07/05/2018

Frankfurter Allgemeine Zeitung donosi, że w Niemczech rośnie liczba niezdanych egzaminów teoretycznych i praktycznych. Jak taki trend tłumaczą tamtejsi branżowcy? Wskazują, że do egzaminu podchodzi coraz więcej osób, które nie znają dobrze języka niemieckiego.

więcej

Kontakty OSK z byłymi kursantami - więź czy tylko PR?

  • 04/05/2018

Szkoły nauki jazdy chętnie utrzymują kontakt ze swoimi byłymi klientami. Dla niektórych jest to czysto ludzki odruch, dla innych – działanie typowo biznesowe.

więcej

Majowy numer „Szkoły Jazdy” już w sprzedaży!

  • 02/05/2018

Co można przeczytać w raporcie Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym wdrażania CEPiK-u 2.0? Dlaczego WORD w Ostrołęce lepiej płaci swoim egzaminatorom niż ten w Warszawie? Na jakie działania miliony złotych wydaje WORD w Radomiu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w najnowszym numerze „Szkoły Jazdy”

więcej

Mistrzowie nie są najgorsi. Felieton Piotra Ruckiego

  • 30/04/2018

Do uporczywej jazdy lewym pasem ruchu (o której tak często mówi się ostatnio w mediach) dochodzi zazwyczaj na drogach ekspresowych i autostradach. Ale tam też mają miejsce inne przypadki. Chodzi mi np. O sytuacje, kiedy kierowcy jadący lewym pasem są popędzani przez innych uczestników ruchu drogowego. To zjawisko znacznie groźniejsze.

więcejprzeczytaj więcej aktualności