Wypadki z udziałem jednego pojazdu zdarzają się często. Częściej niż myślicie!

  • 23/08/2017

Wypadki z udziałem tylko jednego pojazdu pochłaniają ogromną liczbę ofiar – wynika z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Aż co piąta ofiara takiego wypadku poruszała się dwukołowym pojazdem silnikowym. W grupie ryzyka znajdują się także młode osoby poniżej 25 roku życia.

więcej

Kto częściej oblewa egzaminy? Osoby wykształcone

  • 22/08/2017

Brytyjska firma ubezpieczeniowa Privilege DriveXpert opublikowała badanie, z którego wynika, że aż 51 proc. ludzi posiadających odpowiednik polskiej matury oblało egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Osoby gorzej wykształcone radzą sobie lepiej. Wśród tej grupy osób zdawalność wynosi 59 proc – donosi The Independent.

więcej

NIK zarzuca WORD-owi w Częstochowie niegospodarność. Sprawą zajęła się prokuratura

  • 21/08/2017

Złe gospodarowanie majątkiem oraz niewłaściwe zarządzanie zasobami ludzkimi w latach 2008-2016 – m.in. takie zarzuty wysunęła częstochowskiemu WORD-owi Najwyższa Izba Kontroli.

więcej

Siła tkwi w prostocie. Felieton Albina Sieczkowskiego

  • 18/08/2017

Dlaczego przez niektóre skrzyżowania na zielonym świetle przejeżdża czasami tylko jedno auto? To przecież jakiś absurd! Ale na szczęście można temu zaradzić!

więcej

Poprzeczka w górę dla instruktorów

  • 17/08/2017

Twórcy nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami chcą, żeby instruktorzy nauki jazdy legitymowali się średnim, a egzaminatorzy wyższym wykształceniem. Zwiększone mają też być wymagania, jeśli chodzi o ich doświadczenie za kółkiem.

więcej

Mniej fotoradarów, więcej tragedii

  • 16/08/2017

Koniec łowów, samorządy stracą sporo pieniędzy, kierowcy odetchną z ulgą – w taki sposób na przełomie 2015 i 2016 roku media komentowały zmiany w prawie, które odebrały strażom miejskim i gminnym możliwość kontrolowania prędkości za pomocą fotoradarów. Radość trwała krótko. Twarde liczby nie pozostawiają złudzeń.

więcej

Rowerem przez miasto

  • 14/08/2017

Musimy wspólnymi siłami dotrzeć do osób poruszających się na rowerach. Chociażby przez waszych kursantów, którzy będą swego rodzaju przekaźnikami dobrych zasad. Jeżeli doprowadzimy do sytuacji, w której rowerzyści zaczną przestrzegać przepisów, również my będziemy mogli jeździć bezpieczniej i spokojniej, nie obawiając się co chwila konsekwencji kolizji z rozpędzonym rowerzystą.

więcej

Brytyjscy kandydaci na kierowców są coraz bardziej agresywni. Pomogą kamery?

  • 11/08/2017

Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA), zajmująca się m.in. egzaminowaniem kandydatów na kierowców, poinformowała, że wzrosła liczba agresywnych zachowań osób zdających egzamin na prawo jazdy. Dlatego możliwe, że już niedługo wszyscy egzaminatorzy będą mieli na swoich ubraniach kamery.

więcej

Głupota czy lobbing? Felieton Marcina Zygmunta

  • 10/08/2017

Mój kolega prowadzi ośrodek szkolenia kierowców. Znajduje się on w pewnym miasteczku. Na swoim podwórku wyrysował łuk. Czy oznacza to, że jest w elicie najlepszych polskich szkół jazdy? Czy dostanie medal będący nagrodą za propagowanie bezpieczeństwa?

więcej

Jaworzno szykuje się na… przyjęcie autonomicznych pojazdów

  • 09/08/2017

Jaworzno, Instytut Transportu Samochodowego oraz firma Comtegra podjęły współpracę mającą zaowocować stworzeniem w mieście strefy, w której mogłyby poruszać się pojazdy autonomiczne.

więcejprzeczytaj więcej aktualności